Почетна / Занимливости / Не сака парите од среќата да ги дели со други

Не сака парите од среќата да ги дели со други

Среќен добитник на 158 милион долари на лото во Јамајка се појави маскиран при предавањето на чекот, со цел неговите пријатели и членови на семејството да не дознаат за парите.

реќниот добитник, познат како А. Кембел се појави облечен во долг капут, широки панталони и ракавици, со маска од филмот Scream преку лицето. Тоа го направил за неговите најблиски да не му бараат пари.

Тој добил на лото уште во ноември, но чекал 54 дена за да го подигне чекот.Тој сака со парите да купи куќа и да го унапреди својот мал бизнис. Сака парите паметно да ги вложи и не сака да ги позајмува и подарува некому.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Доѓи Гејтсе, да остаримо заједно“, повика Неда Украден

Популарната пејачка Неда Украден се пошегува на социјалните мрежи со понудата за милијардерот Бил Гејтс, кој објави дека …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *