Почетна / Занимливости / Нова книга во “Ковид состојба“ на Кацаров

Нова книга во “Ковид состојба“ на Кацаров

Во времето на пандемијата Ковид 19 еден од најдобрите македонски автори Трајче Кацаров издаде нова збирка на пиеси ( драмски  текстови ). Новата поетска книга на Кацаров е со наслов “Во киното не се пука“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *