Почетна / Спорт / Новинарска бламажа:Влатко Костов и Вујадин Станојковиќ немале врска со фудбалот

Новинарска бламажа:Влатко Костов и Вујадин Станојковиќ немале врска со фудбалот

Некој да напише дека Влатко Костов и Вујадин Станојковиќ немаат врска со фудбалот, мора да не живеел тука, или да е ЛУД.Некаков п(а)ортал Спорт1, кој сака да му се попика веднаш во задникот на новиот претседател на федерацијата на фудбалските мафијаши ФФМ-Сејдини, пиша дека Влатко Костов и Вујадин Станојковиќ немале врска со фудбалот и биле анонимуси.

Такво непознавање не е навреда за двајцата и Костов и Станојковиќ, одлични фудбалери репрезентативци и одлични тренери, туку е навреда за спортското новинарство, и новинарството во кое работат вакви дилетанти.

За нивна жал полтроните сите ги сакаат, ама никој не ги цени.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *