Почетна / Црна хроника / Ограбена возрасна жена сред бел ден

Ограбена возрасна жена сред бел ден

71-годишна жена од Штип е нападната и ограбена на улица, среде бел ден. Засега непознатиот разбојни, жената ја пречекал на улицата  „Стојан Рибата“  околу 9.30 часот . Со закана и сила  и го одзел паричникот во кој имало документи и пари, по што побегнал.

Случајот веднаш е пријавен во полиција, а по сторителот се трага.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *