Почетна / Спорт / Одбојка:Девојките на УГД Студент играат во Струмица.

Одбојка:Девојките на УГД Студент играат во Струмица.

Утре почнува пролетната сезона за одбојкарите .Утре се играат осминафиналните средби Женската екипа  на УГД Студент играа со Наковски Волеј во Струмица, додека мажите на УГД Штип се слободни, директно се пласираа во четвртфиналето на Купот. Во осминафиналето се игра само една средба. Значи, штипјанки утре во Струмица ќе имаат тешка задача. „Домашните се фаворити во оваа средба. Ние ќе дадеме се од себе да ги изненадиме…“- изјави најдобрата одбојкарка на УГД Студент, Мила Вакувска . Втората фаза од тековната сезона  во Државната лига во одбојка, започнува во сабота.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *