Почетна / Избор на Уредникот / Одважно со медали до олимписки игри

Одважно со медали до олимписки игри

Емил Павлов успеа психолошки да се соземе по судиската неправда на Европското првенство.

Иако имаше прецизен “хај кик“, и тоа убаво се гледа на видеото, за жал само судиите тоа не го видоа, и благодарејќи на тој невид, место во финале, Емил Павлов се бореше за бронза.

Во борбата за третото место  нашиот спортски херој Емил Павлов успеа да победи.Противникот ми водеше со 2-0, но и покрај предноста ,Павлов како искусен борец ја надомести и надополни таа разлика и победи со 3:2, со што го освои бронзениот медал.Емил сонува да ја оствари нормата за Олимписките игри догодина во Токио.Потребен му е медал и од  европските олимписки игри што во јуни ќе се одржат во Минск Белорусија оваа година.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пандев се збогува со националниот дрес, кормилото го напушта Ангеловски

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски на прес-конференцијата по мечот со Холандија на Европското …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *