Почетна / Спорт / Од Брегалница си ојде Пановски, но затоа Шопоски дојде!

Од Брегалница си ојде Пановски, но затоа Шопоски дојде!

Среде подготовки, тимот на Брегалница направи измени во составот. Нов играч на Брегалница е Саше Шопоски, досегашниот член на тимот на Пелистер, додека пак од вчера штипјани се без Александар Пановски.Офанзивецот изненадувачки си замина од Штип иако тој беше еден од оние што може да се каже дека со сигурност требаше да биде дел од следната сезона. Но тоа е што е, Пановски следната сезона ќе го гледаме во нов клуб.Што се однесува пак до Шопоски, тој досега беше дел од екипите на Победа, Металург и Тиквеш.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *