Почетна / Црна хроника / Од пијаниот и шестмина полицајци по полна опрема стравуваат.

Од пијаниот и шестмина полицајци по полна опрема стравуваат.

На 06.10.2020 околу 23.00 часот во Кочани, полициски службеници од Полициска станица Кочани го лишиле од слобода А.С.(23) од Кочани затоа што физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија. Најнапред кај напаѓачот отишле тројца полицајци, откако тој им се заканил со скршено сталено шише, тие се вратиле во полициската станица , повикале уште тројца полицајци, и тоа под полна опрема.Шлемови, панцири и штитови.сите шестмина, кај напаѓачот.И бељата за полицајците по полна бробена спрема да биде поголем, еден од нив е повреден.Потоа напаѓачот бил приведен и задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *