Почетна / Спорт / Од почит кон Пандев, турска новинарка говореше македонски

Од почит кон Пандев, турска новинарка говореше македонски

Горан Пандев стави крај на репрезентативната кариера, а тој момент не е посебен само за Македонија, туку така е и во светски рамки. Голем број поранешни фудбалери испраќаат пораки до Пандев преку медиумите, а сега турската новинарка. Сејхан Шашко во договор со својата телевизија водеше разговор со Пандев на македонски јазик. Новинарката инаку има потекло од Охрид, па од таму знае да зборува и македонски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мурињо половина Јунајтед го сака во Рома

Жозе Мурињо од идната сезона ќе работи на кормилото на Рома. „Римјаните“ отвораат нова страница …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *