Почетна / Избор на Уредникот / Организирана забава, во денови на тага.Им е гајле и за мртвите и за Ковид 19

Организирана забава, во денови на тага.Им е гајле и за мртвите и за Ковид 19

Денови на тага.Дали?Зажал во Штип не е така.Лакомоста за пари, лакомоста за да се биде прв во глупоста го разорија Штип.Им е гајле , и за мртвите, и за Ковид 19.Не само на лакомите за пари, туку и на институциите кои се задолжени да дејствуваат во спречување на вакви појави.

Facebook

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт за паметење и потсетување…

Синоќа ( 05.09.2021) во Домот на културата “Ацо Шопов“, беше организиран концерт во чест на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *