Почетна / Балкан / “Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот актер Милан Гутовиќ  Лане, многу попознат како Шојиќ од филмскиот и телевизискиот серијал “Тесна кожа“ и “Бела лаѓа“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *