Почетна / Спорт / Охриѓанецот Османи на ALL STAR

Охриѓанецот Османи на ALL STAR

Започна „Ол-стар“ викендов во Шарлот, а прв на програмата беше  мечот на ѕвездите во подем, во кој славеше тимот на кошаркарите од САД против остаток од светот.

Како и што беше претходно најавено за тимот на светот настапи и Чеди Осман, момчето родено во Охрид кое настапува за Турција.Осман не заборави од каде е, па на спектаклот настапи во специјално дизајнирани патеки, а на едната од нив стоеше македонкото знаме.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *