Почетна / Спорт / Павлов и Егоров кај градоначалникот Бочварски

Павлов и Егоров кај градоначалникот Бочварски

Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски во својот кабинет ги прими двајцата европски медалисти, каратистот Емил Павлов од КК „Штип“ и борачот Владимир Егоров од БК „Балканец“.Се разговараше за нивниот успех и идните предизвици со кои ќе се соочат. Градоначалникот Бочварски потенцираше дека Општина Штип стои на располагање за секаква помош, бидејќи овие двајца спортисти се амбасадори на Штип и затоа поддршката е голема.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Втора лига нема да игра на “Распен петок“.

Наместо во петок, како што беше најавено, сите средби и во Вторите лиги ќе се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *