Почетна / Избор на Уредникот / Петарди:Од играчка-плачка

Петарди:Од играчка-плачка

Татнежи од петарди и друг пиротехнички материјал се слушаат навечер во Штип.МВР апелира да не се користат и предупредува дека казните се високи од 200 до 500 евра.Пиротехничките средтства сосе петардите според амбалажата сега се донесуваат од Косово и Албанија, па преку наши пријатели завршуваат во Штип.Децата да се порадувале.Од минатите искуства, од играчка лесно доаѓа доплачка, откако некое дете ќе загуби прсти, не дај боже и цела рака.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *