Почетна / Македонија / “Петрунија“ ќе има премиера во Штип на ден за избори?

“Петрунија“ ќе има премиера во Штип на ден за избори?

Филмот “Господ посои , името и‘ е Петрунија“, ја освои првата награда на филмски фестивал во Дортмунд Германија.Овој филм беше најавено дека својата филмска промоција или премиера во Штип ќе ја има на 20-ти и 21 ви април.За жал тешко е дека организаторите ќе успеат да имаа филмска проекција бидејќи овој викенд се гласањето за претседателските избори.Во некои од институциите  има избирачки места, како што е Домот на културата, а другите тие денови воопшто и не сакаат да работат.Па премерата на филмот што се снимаше во Штип ќе остане за некои други датуми.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *