Почетна / Македонија / “Пилав тепе“, не се минираше денес

“Пилав тепе“, не се минираше денес

На експресниот пат Штип – Радовиш, кај местото „Пилав тепе” сообраќајот денеска ќе се одвива непречено во двата правца, без прекини и застои, соопшти АМСМ. Компанијата Страбаг за денеска го откажа најавеното минирање во оваа делница.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ден на македонскиот јазик – 100 години Блаже Конески

Филолошкиот факултет при УГД (Катедра за македонски јазик и книжевност) организира одбележување на Денот на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *