Почетна / Балкан / Пијани гробари, го смениле мртовецот.

Пијани гробари, го смениле мртовецот.

Поради пропуст на вработените во ЈКП „Комуналии” во Сремска Митровица, семејството во Лаќарка за малку ќе го погребаше покојникот кој дури и не го познаваат

Скандалот на замена на починатиот беше откриен во капелата на селските гробишта, еден час пред погребот.

„Семејството беше запрепастено кога го отворија ковчегот. Тие не можеа да поверуваат, но брзо се соземаа и го повикаа комуналното претпријатие да ја исправи грешката“ вели селанецот од ова село.

Роднините на починатиот не сакаа за Telegraf.rs да зборуваат повеќе за овој скандал.

Комуналното претпријатие „Комунални услуги” се извини на семејството за стресот што го преживеале и објасни дека грешката настанала со замена на капакот на ковчегот.

Против работниците од погребниот сектор кои ја направија грешката, е покрената дисциплинска постапка.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *