Почетна / Бизнис / Повредени работници во Пробиштип.

Повредени работници во Пробиштип.

Во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека околу 16.20 часот во фабрика во Пробиштип Г.Д. и В.К. при работа се здобиле со повреди и биле пренесени во Здравствениот дом Пробиштип, а по укажаната помош биле препратени во Клиничката болница Штип. Увид на местото извршила увидна екипа на Одделението за внатрешни работи Пробиштип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Понизок ДДВ за струјата, данок за горивата.

На утрешната седница Владата ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *