Почетна / Избор на Уредникот / Политичките грешници не го заборавија Штип.

Политичките грешници не го заборавија Штип.

Најгрешните , (лажат и крадат, убиваат и имаат лажни богови )претставници на политички партии, не заборавија пред ,и за Велигден, да се нацртаат во црквите .Во Штип на 27-ми квечерина дојде во посета Гордана Силјановска – Давкова, кандидат за претседател на државата преку ВМРО – ДПМНЕ.

Во придружба на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ  од Штип Иван Јорданов, таа го посети Соборниот храм “Св. Никола“.Гога тој ден беше примена и од Митрополитот брегалнички Иларион.Контраверзна е посетата, бидејќи владиката Иларион е познат мразител на Јога вештините.Тој пред четири или пет години јавно фрли анатема врз лицата кои  практикуваат Јога, и лица кои не сакаат да ја напуштат јогата.

Сега Гога јавно прокламираше Јога, па останува нејасно кој кому фрлаше прав во очи при посетата.Или ова беше обид на јавноста да и се испрати уште еден спин, дека ете Владиката Иларион погрешил околу јогата, дури и ја благословил кандидатурата на Гога за претседател.

Стево дојде и уште еднаш го посети општинскиот мултимедијален центар “Киро Глигоров“ и оттаму кажа дека откако ќе биде избран за претседател ќе го востанови одликувањето “Киро Глигоров“, како траен паметник за мудроста на политиките што ги водеше првиот претседател на независна Република Македонија , штипјамнецот Киро Глигоров.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *