Почетна / Црна хроника / Полициски ковид биланс

Полициски ковид биланс

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот  (27/28.05) на ниво на СВР Штип на 36 лица им се издадени решенија за изолација, а 4 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се 62 контроли кај лица во изолација и 30 кај лица во самоизолација.

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирарни се 42 прекршоци.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *