Почетна / Избор на Уредникот / Половина од Македонците, немаат пари за одмор

Половина од Македонците, немаат пари за одмор

Околу 29 проценти од жителите на земјите-членки на ЕУ на возраст над 16 години не можеле да си дозволат еднонеделен годишен одмор надвор од својот дом, покажуваат податоците на Евростат.Кај нас според  Евростат, 57,5 проценти од жителите не можеле да си дозволат еднонеделен годишен одмор.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *