Почетна / Македонија / Постојано ја тепа жена си, и постојано добива само кривични пријави.

Постојано ја тепа жена си, и постојано добива само кривични пријави.

55-годишна жена пријавила дека во семејниот дом во Штип, по претходна вербална расправија, била физички нападната од страна на нејзиниот сопруг К.Б. од Штип. По комплетирање на случајот, против К.Б. ќе биде поднесена кривична пријава.Колку кривични пријави треба да поднесе штипската полиција за овој изживувачот да се најде зад решетки, бидејќи за само 7 дена двапати ја тепал жената.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *