Почетна / Спорт / Пролет во Лига на шампиони , со нови правила

Пролет во Лига на шампиони , со нови правила

Стапува на сила новото правило во Лигата на шампионите, со што сигурно веќе ништо нема да биде како порано.

ЛШ пред неколку месеци потврди дека од оваа сезона, од осминафиналните пресметки, ќе го воведе ВАР системот, за да може да има поквалитетна арбитража во сензибилните натпревари и борбата во елиминационата фаза.

Вечерва на програмата се првите два меча од осминафиналето во ЛШ, Рома на домашен терен го пречекува Порто и мечот каде ќе биде најинтересно, Манчестер Јунајтед против ПСЖ.

Несомнено дека новитетите со ВАР се во исчекување да се видат како ќе делуваат, затоа што во ЛШ досега немаше такви моменти.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *