Почетна / Избор на Уредникот / Промоција“Слова за Словото“.

Промоција“Слова за Словото“.

Утре  во Домот на културата “Ацо Шопов“ ќе биде направена промоција на петтомното издание на беседите“Слова од Словото“од поглаварот на Македонската православна црква Охридска архиепископија неговото Висост Господин Господин Стефан. Промотори на делото се Епископ Хераклејски Климент и Проф. д-р. Ѓоко Ѓорѓевски. Промоцијата ќе биде збогатена со пригодна музичка програма со изведба на хорски копозиции и инструметални музички дела со музичари од македонската филхармонијата.Промоцијата е закажана за утре во 12 часот во големата сала на Домот на културата “Ацо Шопов.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штипско културно лето ,36-ти пат.

Општина Штип ќе го организира 36-тото издание на манифестацијата од уметноста, културата, забавата “Штипско културно …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *