Почетна / Занимливости / Промоција на стихозбирката “Сонцето во зборот“

Промоција на стихозбирката “Сонцето во зборот“

Годинешното Штипско културно лето, 35то по ред, продолжува утре со претставување на младиот поет Андреј Јанков, Авторското претставување и промоцијата на новата стихозбирка “Сонцето во зборот е закажано за вечерва 29.07.2020 со почеток во 20:30ч.Промотор ќе биде Д-р Јованка Денкова , а фрагменти ќе читаат Иска Постолова и самиот автор Андреј Јанков

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

Парис Хилтон е најпозната како наследничка на прочуениот луксузен ланец на хотели Хилтон, кој ‘тежи’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *