Почетна / Спорт / Резил‘ци:Ниту МРТ не сака да врши пренос од Ф-4 со Вардар

Резил‘ци:Ниту МРТ не сака да врши пренос од Ф-4 со Вардар

Ниту една македонска тв-куќа во изминатиот период не се потрудила да оствари контакт со Арена Спорт да ги откупи правата за пренос на натпреварите од фајнл-фор завршницата.

Македонската радио телевизија, не треба да се перчи со нејзиниот избор за евровизија.Учеството на Вардар на завршниот европски турнир во ракомет, од интерес на јавноста, прерасна во јавен интерес, и треба националната телевизија да си ја заврши работата, односно на нејзината програма да има пренос.

Во прашање се само два дена, не цела сезона, во прашање е Вардар, тимот кој успеа да избори место меѓу четирите најдобри екипи во Европа пред многу други посилни и позвучни имиња. Но сето ова не беше доволен мотив…

Никој не се јави од Македонија да не контактира. Но, се надеваме дека нашето деби на фајнл-фор завршницата и нашиот глас ќе бидат среќни за вашиот и нашиот Вардар. Знаеме дека ќе биде тешко, но ете навиваме за нив“, ни потврдија Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ, коментаторите  кои навиваа врескаа од среќа за македонскиот првак во текот на целата сезона.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕМИЛ ПАВЛОВ ВО ЛИСАБОН –УШТЕ ЕДЕН НАСТАП ВО ПРЕМИЕР КАРАТЕ ЛИГАТА

Утре, четврток, за Лисабон, Португалија, патува најдобриот спортист на ,Македонија, Емил Павлов и неколку македонски …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *