Почетна / Спорт / Репрезентативниот борач Нуров, во комбинација да се бори за медал

Репрезентативниот борач Нуров, во комбинација да се бори за медал

Могамедџан Нуров со двете победи над Италијанец со технички туш 10-0 и на Украинец со 5-4 успеа да се пласира меѓу петте најдобри борачи во Европа во категоријата до 97 килограми. Во полуфиналето му претстои борба со Русинот Садулаев, европски, светски и олимписки шампион. Во полуфиналето, веројатно Нуров ќе загуби, потоа го очекуваат борби од 3 до петтото место. Но, досегашниот резултат е голем успех за Македонија и македонскиот спорт!

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *