Почетна / Спорт / Рибарски куп на “Гратче“ – Кочани

Рибарски куп на “Гратче“ – Кочани

Од 24-ти до 26-ти јули на езерото ‘Гратче“ Кочари ќе се одржи риболовниот натпревар Wild carp cuplake Gratce 2020“.Организатор е спортско риболовното друштво “Кочански рибар“, а во организацијата помата и друштвото “Модерен крапски риболов“Вкупниот број на учесници е лимитиран на 17 екипи, а пријавите заедно со котизацијата  се верификуваат до 18-ти јули.Организаторот обезбеди  пехари и парични награди.За најдобрата екипа првата награда вреди 8.000, за второпласираната наградата е 5.000 и 3.000 денари е наградата за третопласираната екипа.На натпреварот ќе биде доделена награда и за најголема уловена риба.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *