Почетна / Избор на Уредникот / Рингишпилот на раздорот.

Рингишпилот на раздорот.

Присуството на компанија за забавни игри рингишпил  која ги паркираше своите возила во паркот на населбата 8-ми ноември, ги вознемири жителите.Во иметот на децата и внуците, ама не во свои име, бунт најавија тамошните жители, велејќи дека децата ќе се заразт од Ковид 19.Место да не се кријат зад штит од деца, повозрасните треба аргументирано да излезат со свои барања  доставени до општината, за локацијата , но и за протоколот на одржување на вакви активности од аспект на Ковид 19.Инаку бунтовниците секоја вечер се во паркот , нема клупа која не е зафатена со по тројца четворица и се дебатира на секакви теми, богами некои и без маски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *