Почетна / Избор на Уредникот / СДСМ со Илијев во Кочани, и со Стаменкова во Македонска Каменица.

СДСМ со Илијев во Кочани, и со Стаменкова во Македонска Каменица.

СДСМ ги реши сите дилеми со кандидат градоначалници за Регионот. Николов за Кочани, Стаменкова за Македонска Каменица.Николчо Илијев и Соња Стаменкова, беа последните дилеми на СДСМ за кандидат градоначалници на Кочани и Македонска Каменица кои се решени синоќа на Извршниот одбор на оваа партија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *