Почетна / Балкан / Сета српска естрада на комеморација на Шабан Шаулиќ

Сета српска естрада на комеморација на Шабан Шаулиќ

Семејството на починатиот српски пејач Шабан Шаулиќ заедно со голем број пријатели и колеги на кралот на народната музика денеска пристигнаа во Општината на град Белград, каде што ќе се одржи комеморацијата.На комеморацијата се појавија сопругата на Шабан, со ќерките Илда и Санела, зетовите Бојан Вучковиќ и Бате Мирковиќ, внукот Лука Аџиќ. Семејството беше проидружено од пријателите, кумовите и членовите на поширокот семејство.На комеморацијата стигнаа голем број српски музички ѕвезди меѓу кои и Цеца Ражнатовиќ, со нејзината сестра Лидија Оцоколиќ, Гоца Божиновска, Драгана Мирковиќ, Зорица Брунцлик, Кемиш, Жељко Јоксимовиќ, Сашо Поповиќ, Ана Бекута, Дамир Хандановиќ, Неда Украден и други.Меѓу присутните беше и  најголемата политичка певаљка, на времена работа какоминистерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *