Почетна / Свет / Се сруши зграда во Шангај, 11 лица спасени

Се сруши зграда во Шангај, 11 лица спасени

Спасувачките служби извлекоа 11 преживеани лица од урнатините на зграда во кинескиот финансиски центар Шангај во четвртокот, а се верува дека уште толку се заглавени под нив.

Зградата во провинцијата Шангнинг во Шангај беше во фаза на реновирање кога се урна во доцните утрински часови, затрупувајќи околу 20 лица, соопштија пожарникарите.

Над 150 спасувачи се на местото на настанот, а до рано попладне тие успеаја да извадат 11 преживеани, додадоа пожарникарите.

Засега не се знае зошто зградата се срушила.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Fazer” подготвува антиковид апче.

Пилулата може да спречи тешка форма на ковид-19 или може да биде втора линија на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *