Почетна / Спорт / Смиљан Нашков ќе ја брани честа на штипското далечинско пливање.

Смиљан Нашков ќе ја брани честа на штипското далечинско пливање.

Седма година по ред во водите на Охридското езеро ќе се одржи Македонскиот куп во далечинско пливање. Корона кризата си го направи своето ,прв пат младите пливачи на Челични од Штип ќе бидат претставени само сo еден поединец. Спортскиот педагог и тренер Мирко Јакимовски нагласи дека според специфичните услови само Смиљан Нашков редовно и во континуитет ги извршуваше своите тренинзи и ќе биде единствениот штипски преставник во Охрид. Смиљан Нашков на Илинденскиот маратон ќе настапи во сите 6 дисциплини кои ќе бидат застапени.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *