Почетна / Избор на Уредникот / “Снежен“ трауматски биланс.

“Снежен“ трауматски биланс.

22 граѓани настрадаа од “снежните радости“. Овој викенд во Клиничката болница  на преглед поради снегот и мразот доѓле 22 граѓани.По констатираните повреди 7 граѓани се задржани на ортопедија на лекување, а 15 по санирање на повредите се пуштени на домашно лекување.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *