Почетна / Занимливости / Совет на млади повик за филм за Штип
Print

Совет на млади повик за филм за Штип

Совет на млади во Штип упатува повик за краткометражен филм .Право за учество на повикот имаат професионалци и аматери од 15-30 години кои имаат афинитети кон филмската уметност и имаат желба преку објективот да покажат како тие го доживуваат својот град Штип. Сите доставени филмови ќе бидат проектирани на филмска вечер, на која ќе бидат доделени и три награди. Првата награда ќе биде доделена врз основа на најмногу гласови – лајкови на видеото кое ќе биде објавено на нашата фејсбук страница. Втората и третата награда ќе бидат доделени од страна на стручното жири.Темата на краткометражниот филм е : ,, My city, my future “ Времетраење: 3-9 минути. 1 награда – Вучер од 6500 ,2 награда – Ваучер од 4500 денари ( нето ) 3 награда – Ваучер од 4500 денари .

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *