Почетна / Црна хроника / Со “Југо“ поминал на црвено, удрил во девојче и го влечел 20 метри.

Со “Југо“ поминал на црвено, удрил во девојче и го влечел 20 метри.

На раскрсницата помеѓу населбата Влае и Хром било прегазено девојче, од патничко моторно возило „југо“. Според очевидци, возачот на автомобилот поминал на црвено светло, го удрил девојчето и го влечел 20 метри.

 

Очевидците додаваат дека ударот бил на пешачки премин, а автомобилот едвај застанал. Работите од прегазеното девојче, кои ги носела со себе, биле разлетни на сите страни.

Според неофицијални информации, девојчето е во Клиничкиот центар во Скопје и е во добра здравствена состојба.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *