Почетна / Црна хроника / Спасовски тврди дека трговија со органи во Македонија непостои.

Спасовски тврди дека трговија со органи во Македонија непостои.

Во Македонија нема тровија со органи и затоа луѓето треба да се останат смирени. Министерот за внатрешни Оливер Спасовски целосно ги отфрли шпекулациите кои кружат меѓу луѓето на социјалните мрежи.

Тој побара сите оние кои таму споделуваат информации – да пишуваат одговорно за да не се шири паника помеѓу населението. Надлежните вршат обдукција на телата на починатите и ги бараат оние кои во полиција се пријавени како исчезнати.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски нотес

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (03/04.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *