Почетна / Балкан / Сплиќани бараат спомен плоча за Сашо Гешовски.

Сплиќани бараат спомен плоча за Сашо Гешовски.

Граѓани на Сплит бараат од градоначалникот на овој град побратим на Штип, да биде поставена спомен биста во знак на сеќавање на трагичната смрт на кавадарчанецот Сашо Ѓешовски, кој  под непознати околности во Сплит го загуби    животот, при протестите против ЈНА.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *