Почетна / Бизнис / Спреј против Ковид 19

Спреј против Ковид 19

Австриски научници од лабораторијата на Медицинскиот факултет во Инсбрук тврдат дека успешно го тестирале најновиот убиец на коронавирусот, кој е многу лесен за употреба, а кој набргу може да се најде на пазарот.Станува збор за спреј на компанијата „Окупур“, која, како што беше истакнато, покажа ефикасност до 100 проценти, но не како лек против Ковид-19, туку како превентивен препарат за уста за да спречи влегување на вирусот во телото и предизвикување болести.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За повисоки плати, ја качија цената на струјата

АД МЕПСО 2020 година ја заврши со загуба од 5,8 милиони евра, но тоа не …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *