Почетна / Спорт / СП во карате поместено за догодина.

СП во карате поместено за догодина.

Меѓународната карате федерација донесе одлука СП во карате да има друг датум на одрживање -место во ноември 2020 година- во 2021 година, и тоа во месец ноември, во терминот од 17- 22 . Тоа значи дека прво ќе се одржат ЛОИ во Токио 2021 година (веруваме дека ќе нема нови одложувања), во месеците јули и август. Игрите ќе започнат на 23 јули. 2021 година. Се надемаваме дека  Емил Павлов ќе биде наш претставник на игрите во спортото карате. Емил ПАВЛОВ, во изминатите шест години освои дури 9 значајни одличја ,- две златни на ЕП, три бронзи на ЕП, а во Премиер лигите 4 медали , од кои две златни.. Овие шест години тој е најдобриот македонски спортист.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мурињо половина Јунајтед го сака во Рома

Жозе Мурињо од идната сезона ќе работи на кормилото на Рома. „Римјаните“ отвораат нова страница …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *