Почетна / Балкан / Србија:Избори на 3-ти април

Србија:Избори на 3-ти април

Редовни избори за претседател на Србија и за советници во Собранието на град Белград, како и вонредни парламентарни избори, ќе се одржат на 3 април следната година, пишува Б92.

Како што е потврдено за порталот Б92, таквата одлука стои во предлог договорот меѓу власта и опозицијата во меѓупартискиот дијалог за изборните услови, кој се води без присуство на странци.

Состанокот меѓу претставниците на партиите е моментно во тек, а на текстот од договорот треба да дадат свое мислење и претставниците на опозцијата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој ќе одбие тестирање, добива отказ од работа.

Словенија воведува строги мерки во пресрет на почетокот на учебната година, затоа што бројот на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *