Почетна / Занимливости / Тамара настапува на Евровизија

Тамара настапува на Евровизија

Вечерва во Тел Авив Израел се случува вторто полуфинале од Изборот за песна на Евровизија.Ќе настапи Тамара Тодеска со композицијата “Горда“, како претставник на Македонската радио и телевизија.Композицијата за неа ја напишаа Лазар Цветковски, Дарко димитров и Роберт Билбилов.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мајкл Даглас во домашен, има ментални проблеми.

Мајкл Даглас и Кетрин Зета-Џонс важеа за еден од најхармоничните парови, но како што се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *