Почетна / Избор на Уредникот / Тепачите зад решетки

Тепачите зад решетки

По 2,5 години затвор за кривичното дело насилство добија штипјаните С. А. (23) и П. Р. (26), кои пред три месеци претепале 22-годишна девојка, а насилството го снимиле на мобилен и по извесно време го објавиле на социјалните мрежи.Пресудата беше изречена во Основниот суд во Штип, а обвинетите беа донесени од притворот во Кумановскиот затвор.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *