Почетна / Свет / Тепачка помеѓу Руси и Роми.Едно лице загина

Тепачка помеѓу Руси и Роми.Едно лице загина

Во Русија избувна масовна тепачка меѓу Роми и Руси. Притоа едно лице почина од повреди на главата, а најмалку петмина други се сериозно повредени. Очевидци на инцидентот тврдат дека околу 150 луѓе биле вклучени во пресметката во која се тепале со тупаници, летви и шипки.

Како што пренесе Би-би-си, по тепачката десетици Роми побегнале од селото Чемодановка на југот од земјата. Високиот државен претставник Николај Москаленко соопшти дека 43 Роми го напуштиле селото. Руската агенција „РИА новости“ објави дека досега се уапсени 28 лица, од кои сите се Роми.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Fazer” подготвува антиковид апче.

Пилулата може да спречи тешка форма на ковид-19 или може да биде втора линија на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *