Почетна / Црна хроника / Тешки повреди од четирицикл

Тешки повреди од четирицикл

На 29.04.2019 година во 15:30 часот во Полициската станица Виница, од Итна медицинска помош Виница било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен А.С.(26) од Виница.

Според пријавеното, А.С. се здобил со повредите откако паднал од четирицикл на планината Плачковица, на врвот Лисец.

Со возило на Итната медицинска помош тој бил пренесен во  болницата во Кочани, а потоа бил препратен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *