Почетна / Црна хроника / Тешко повредено 7 годишно дете

Тешко повредено 7 годишно дете

На регионалниот пат Виница – Берово, на место викано „Кошето“, атар на с.Будинарци, беровско, патничко возило „сеат алтеа“ со беровски регистарски ознаки, управувано од В.Б.Л.(31) од с.Митрашинци, беровско, изгубило контрола и удрило во карпа. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобило седумгодишно дете – сопатник, а со телесни повреди се здобила В.Б.Л.. Тие биле пренесени во Клинички центар – Систина Скопје. Увид на местото извршила увидна екипа на Одделенеието за внатрешни работи Берово.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *