Почетна / Избор на Уредникот / Да не се заборави за Киро Глигоров.
???

Да не се заборави за Киро Глигоров.

3-ти мај роденден на првиот претседател на самостојна Република Македонија, штипјанецот Киро Глигоров.Мудроста негова беше најголемиот адут во водењето на Република Македонија, на патот на осамостојување, на патот кон ЕУ и НАТО.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *