Почетна / Свет / “Тоа е свињарија“.

“Тоа е свињарија“.

На седница на германската влада, вицеканцеларот Олаф Шолц оценил дека „набавката на вакцини (во ЕУ) е посрано спроведена“, пренесе Дејли Мејл.

Тој ја критикуваше стратегијата за набавка на вакцини на Урсула фон дер Лајен и рече дека Берлин не може „да дозволи ова да се повтори“.
Тој рекол дека лично нема желба „ваквите срања“ да се повторат во процесот на вакцинација во Германија..

„Она што се случува во Брисел, она што го направија Европската комисија и Фон Дер Лајен е вистинска свињарија“, налутено нагласил германскиот вицеканцелар.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штитат ли “Фајзер“ и “Астра зенека“.

Заштитата против ковид-19 обезбедена од две дози на вакцините Pfizer / BioNTech и AstraZeneca почнува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *