Почетна / Спорт / Тотенхем v.s. Ајакс

Тотенхем v.s. Ајакс

Вечерва со натпреварот помеѓу тотенхем и Ајакс, започнуваат полуфиналните пресметки во Лига на шампиони.Во Лондон Тотенхем како изненадување е домаќин на најпријатното изненадување екипата на Ајакс.Утревечер во Барселона играат фаворизираната Барселона против Ливерпул.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕМИЛ ПАВЛОВ ВО ЛИСАБОН –УШТЕ ЕДЕН НАСТАП ВО ПРЕМИЕР КАРАТЕ ЛИГАТА

Утре, четврток, за Лисабон, Португалија, патува најдобриот спортист на ,Македонија, Емил Павлов и неколку македонски …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *