Почетна / Спорт / Трета лига не е почната, не се знае кога ќе почне.

Трета лига не е почната, не се знае кога ќе почне.

Иако ждрепката за новото првенство во Третата лига, Исток е извлечена,, екипите се уште немаат информации кога ќе стартуваат во првенството. Се шират најразлични информации – оддолжувањето на првнството е поради немањето можности за тестираање на екипите од Ковид 19, па се до нова ждрепка, бидејќи уште две екипи барале вклучување во лигата Работник од Лозово и Пиперово. но и неизвесноста за настапот на Турново екипа која наводно е казнета заради напуштање на првенството кога се натпреварувала во Втората фудбалска лига.!? Во меѓувреме, екипите играат пријателски средби и воспоставуваат пријателски односи. Таков е случајот на Малеш и Карбинци. Вчера во Берово, Карбинци ја возврати посетата на Малеш. Првата средба во Карбинци меѓу двете екипи заврши 3-3. Сега победа извојувала екипата на Малеш со 4-3.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *